Autor Wątek: [MISJA] =OPS=Kujawiak  (Przeczytany 289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline =OPS=Barti

• Krótka lufa
  • *
[MISJA] =OPS=Kujawiak
« dnia: Marzec 20, 2018, 12:12:22 pm »
Cześć.

Pozwoliłem sobie dzisiaj edytować Poloneza (mam nadzieję, że autor misji nie będzie miał mi tego za złe), zmieniając przy tym nazwę misji na =OPS=Kujawiak

Oto zmiany, które wprowadziłem:

1. wgrałem skrypt MIST
2. wgrałem skrypt CTLD
3. przeniosłem FARP RED na zachód tak, aby jego położenie było mniej-więcej symetryczne względem FARP BLUE.
4. FARP RED i FARP BLUE zostały rozbudowane o dodatkowe stanowiska dla Mi-8.
5. po stronie RED i BLUE dostawione zostały na FARPACH 3 Mi-8 mogące teraz przenosić na pokładzie w dowolne miejsce na mapie następujące jednostki:
- STANDARD GROUP: 3 zwykłych żołnierzy, 1 M249, 1 RPG-16
- ANTI AIR: 2 zwykłych żołnierzy, 2 Stinger / Igla (zależy od strony)
- ANTI TANK: 2 zwykłych żołnierzy, 3 RPG-16
- MORTAR SQUAD: 5 żołnierzy z 2B11

Załadunek żołnierzy odbywa się z poziomu radia/opcji F10.

Zdjęcie poglądowe rozmieszczenia jednostek:

Rozwożenie jednostek przez pilotów Mi-8 powinno pozytywnie wpłynąć na dynamiczność misji. Czy tak jednak będzie, musimy przetestować w praktyce.

Link do misji: https://drive.google.com/open?id=1kHsPqlrNRI1Py7QcQ2KcrQoxFVVJSJ68

Dajcie znać, co sądzicie. Jakiekolwiek pomysły dodatkowego wzbogacenia misji są mile widziane. Czekam na propozycję pierwszych testów.

Bartek

Offline RAFEL

• L44
Odp: [MISJA] =OPS=Kujawiak
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2018, 13:25:41 pm »
Ostatnio na Polonezie zastanawiałem się czy nie odnaleźć wrogiego FARPu i nie zrównać go z ziemią. W sensie zniszczenia tych jednostek obsługi.

Czy w obecnym ustawieniu, praktycznie za liniami wroga, taki scenariusznie będzie zbyt kuszący?

Może jednak przestawić te FARPy przy liniach frontu i niech pilot śmigłowca kombinuje, nie może mieć łatwo, bo jego sukces może zmienić balans rozgrywki. Dobrze postawiona grupa MANPAD może wyeliminować jakaś ścieżkę podejścia dowroga.

Myślałem o tych rozwiązaniach i zastanawia mnie czy nie lepiej byłoby zrobić pewne punkty na mapie, takie outposty np na małych wzgórzach czy przy drogach. Jeśli byłoby ich dużo, byłoby sporo kombinowania i walki o jakiś naprawde strategicznie ważny. Co doprowadzałoby do sytuacji ciągłego wzmacniania takiego outpostu kolejnymi transportami sprzetu i ludzi. Takie punkty można tworzyc wokół static object jakim jest outpost w dcs editor.

Offline =OPS=Barti

• Krótka lufa
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2018, 14:08:58 pm »
Zrównanie FARPU z ziemią nie będzie wcale takie łatwe. Każdy z nich ma swoją ochronę w postaci nieskomplikowanej obrony przeciwlotniczej. Do takiej roboty potrzebny będzie szturmowiec. Z drugiej strony jaki jest sens zniszczenia jednostek obsługi danego FARPU, jeśli śmigłowce ładują się z predefiniowanym uzbrojeniem i nie ma potrzeby ich uzbrajania? Chyba, że chodzi Ci o całkowite zniszczenie lądowisk (choć nie jestem pewien, czy jest to możliwe, a jeśli jest - z pewnością będzie to wymagało cięższego sprzętu). Załóżmy jednak, że uda Ci się taki FARP zniszczyć - śmigłowce stoją dodatkowo na każdym z lotnisk, więc w takim wypadku wymuszone będą operacje na linii frontu i poniekąd Twój scenariusz będzie miał miejsce. Stawiając FARPY za wrogimi lotniskami chciałem uniknąć sytuacji, w której piloci myśliwców zamiast ganiać się między sobą, będą polowali na śmigłowce już zaraz po starcie. W obecnej sytuacji, żeby taki Mi-8 startujący z FARPU doleciał w rejon lotniska wroga potrzebne jest wsparcie w postaci innego śmigłowca bojowego, gdyż teren wśród lotnisk chroniony jest gęsto przez AAA. Często powinniśmy zatem obserwować loty w parach typ Ka-50/Mi-8, czy też Gazelka/Mi-8. Zresztą, scenariuszy jest wiele. Nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, jak zachowa się przeciwnik.

Offline RAFEL

• L44
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2018, 14:42:24 pm »
Zgadzam sie, i mi również wydaje się że za wiele bym nie wskórał niszczac jednostki oploty wokół FARP a samego obiektu FARP chyba nie da sie zniszczyc.

Teraz też czesto tak to wygląda że ktos startuje i zaczyna polowanie na śmiglaki a w tym ustawieniu nie będzie jak ich bronić bo będą za liniami wroga.

Latanie w parach(dawaj Qrdl, jakiś gejowski żart) wydaje się sensowne nawet w opcji dla myśliwców.

Co z moim pomysłem outpostów?

Offline =OPS=Barti

• Krótka lufa
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2018, 09:42:40 am »
Co z moim pomysłem outpostów?

Bardzo ciekawy pomysł. Dodam między lotniskami BLUE i RED kilka outpostów, które śmigłowce będą mogły obsadzić żołnierzami.

Offline RAFEL

• L44
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2018, 09:51:27 am »
Wczoraj zrobilem maly test. Wylądowałem Mi8 na górce i wypuściłem akipę MANPAD, chlopcy zbiegli z górki i zatrzymali sie w pobliskiej wiosce, szkoda bo górka była wyborna dla takiej drużyny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 16:16:50 pm wysłana przez =OPS=padonis »

Offline =OPS=Barti

• Krótka lufa
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2018, 09:57:57 am »
Wczoraj zrobilem maly test. Wylądowałem Mi8 na górce i wypuściłem akipę MANPAD, chlopcy zbiegli z górki i zatrzymali sie w pobliskiej wiosce, szkoda bo górka była wyborna dla takiej drużyny.

Wiem o co chodzi. Skrypt napisany jest w taki sposób, żeby po wysadzeniu żołnierzy przebiegli oni kilkanaście metrów od śmigłowca. Chodzi pewnie o to, żeby przy starcie nie zostali przypadkowo potrąceni przez pilota. Jest na to sposób. Można porobić tzw. dropzone'y. Stawia się wtedy trigger zone o obojętnie jakim promieniu z centrum położonym w miejscu, gdzie po desantowaniu znaleźć ma się oddział. Wtedy, po wylądowaniu śmigłowcem w obojętnie jakim miejscu takiego trigger zone'a, desantowany oddział przebiegnie się właśnie do centrum trigger zone'a (przynajmniej w teorii).
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 16:16:24 pm wysłana przez =OPS=padonis »

Offline zaratustra

• =OPS= Leader / GG: 2250882
  • Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2018, 12:57:50 pm »
Misja jest przygotowana profesjonalnie i widać, że Barti włożył dużo wiedzy i pracy w jej powstanie.
Praktycznie nie mam uwag, oprócz jednej drobnej i drugiej zasadniczej.

1. Su-27, MiG-29, F-15 powinny stać zimne. Poza tym zauważyłem dziwny błąd i proszę, żeby ktoś go zweryfikował na obecnej wersji misji - po wejściu w pierwszy z listy RED Su-27 jest on rozgrzany i ma _opuszczone_ klapy. Wczoraj to odkryłem po x lotach....

2. Sprawa bardziej zasadnicza, to zamiana stron lotnisk. Moim zdaniem jest to uzasadnione ukształtowniem terenu. Gudałta, obecnie niebieska, ma to do siebie, że są blisko góry i pagórki, co dla maszyn rosyjskich, które są znacznie wolniejsze od F-15, może dawać jako takie poczucie wyrównania szans, tzn. mogą próbować zdażyć się schować przed F-15. Obecnie jest tak, że jak ja startuję z lotniska red w Su-27 i ktoś startuje z Gudałty w F-15, to bawimy się tylko i wyłącznie na jego warunkach, ponieważ ja nie jestem w stanie ani się schować, ani odsepartować (za sprawą ukształtownia terenu i niższej prędkości). Przedpolem lotniska red jest obszerny teren płaski, który można porównać do Patelni Pdonisa, który F-15 ogarnia natychmist po starcie i nad którym jest po 30 sekundach.

I jeszcze jedna kwestia - najlepiej jakby tutaj wisiała najnowsza wersja misji do pobrania dla nas i kazuali (non-OPS), którzy ją stawiają.

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline =OPS=Lipas

• L44
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2018, 13:27:13 pm »
Popieram postulat, ale mi jest akurat wszystko jedno po której stronie i czym latam.

Offline =OPS=Barti

• Krótka lufa
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2018, 14:18:48 pm »
Strony można zamienić, tylko wiązało się to będzie ze sporą ilością pracy. Praktycznie trzeba będzie stworzyć misję od nowa. Przyjrzałem się dzisiaj lotniskom BLUE i RED. Po starcie z każdego z nich i bezpośrednim locie na lotnisko wroga jest się na całkowicie odsłoniętym terenie. Chcący być zasłoniętym przez góry, w obu przypadkach trzeba uciekać na północ i zrobić to zaraz po starcie. Boski, prześlę Ci misję - sprawdź stronę BLUE na spokojnie jeszcze raz i zobacz, czy gra jest warta świeczki.

Wprowadziłem kilka poprawek, aktualna wersja misji nosi numerek 1.4. Oto aktualna mapa:

CHANGELOG:

- desantowane z Mi-8 jednostki nie odbiegają daleko od śmigłowca, można je precyzyjnie ustawić na polu walki.
- przy lotniskach RED i BLUE dostawiłem lotniskowce (dodatkowa obrona przeciwlotnicza), które mają na pokładzie harriery.
- zwiększyłem siłę wiatru
- samoloty FC3 są teraz zimne
- misja posiada teraz krótki opis i tabele z punktacją  :024:

Link do aktualnej wersji misji: https://drive.google.com/file/d/1LN53yKvkF1y9mULgv-ON9RdrYKJfY5r9/view?usp=sharing

Pozdro,
Barti