Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
=OPS= Old Polish Spirit DCS / Odp: [Misja] =OPS=Polonez
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaratustra dnia Maj 21, 2018, 15:33:57 pm »
Nie będą się myliły, bo w lobby multi DCSa jest przecież napisane wszystko jaka to mapa i jaka misja i to już na liście (Server name/Map/Mission), a nawet kto jest na serwerze i jaki wziął samolot, jeśli sobie klikniemy na dany serwe. Więc w nazwie misji można sobie pisać desert czy coś innego, a nie ma konieczności w nazwie serwera. Jeśli ktoś tego nie zauważa, to chyba nie jest problem serwera, tylko ogarniania tematu MP.
A Polonez jest rozpoznawany od lat, i nie ma sensu sugerować, że jest jakiś Polonez II.

Tako rzecze,
Zaratustra
2
=OPS= Old Polish Spirit DCS / Odp: [Misja] =OPS=Polonez
« Ostatnia wiadomość wysłana przez =OPS=padonis dnia Maj 21, 2018, 15:27:22 pm »
Nazywaj jak chcesz swoją misję, nie o to biega.  Raczej ważne jest by misje nie myliły się ze sobą, zatem dodatek  typu "desert" lub jak wolisz "II" mile widziany z powodów zasadniczych.
3
=OPS= Old Polish Spirit DCS / Odp: [Misja] =OPS=Polonez
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaratustra dnia Maj 21, 2018, 15:09:07 pm »
Dobrze kombinujesz, z tym, że nalegam na tradycyjną nazwę Polonez... chyba, że w ogóle zmienimy nomenklaturę wszystkich misji i np. będzie Polonez (O) od orgazmus, Polonez (K) od Kaukaz, Polonez (N). Podobnie inne misje. Moja wizja jest taka, że mamy typy misji, a teren w zależności od nastroju i upodobania w danej chwili.
4
=OPS= Old Polish Spirit DCS / Odp: [Misja] =OPS=Polonez
« Ostatnia wiadomość wysłana przez =OPS=padonis dnia Maj 21, 2018, 14:24:58 pm »
A tu możesz się pozytywnie zaskoczyć, na nowej mapie są rejony, które dość mocno pokryte są górami, może to nie Kaukaz i góra Elbrus, ale są. Zatem "Polonez II", bo zakładam, że taka jest nazwa robocza, jest całkiem relany. Nie pamiętam tylko jak blisko są siebie lotniska.

Zatem jak dla mnie nadają się na to takie umiejscowienia:
Khasab - Fujairah 
Lar Airbase - Bandar Lengeh ( lub Bandar Abbass ) 

W obu przypadkach bazy oddalone sa o jakieś 50-60km, jednak góry w pierwszej propozyjcji są chyba większe.

5
=OPS= Old Polish Spirit DCS / Odp: [Misja] =OPS=Polonez
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaratustra dnia Maj 21, 2018, 13:09:44 pm »
Przenosząc dyskusję z Forum Iłka tutaj, proponuję zrobić misję (mogę ją zrobić ja, ale wiadomo co potem będzie  :024:) podobną do Poloneza. Niestety, na sprzyjające zabawie w chowanego, ukształtowanie terenu nie liczę, wiec trzeba będzie przemyśleć uzbrojenie, szczególnie najsłabszego samolotu z tych nowoczesnych, czyli Su-27.
Druga kwestia, to proponuję pozostać przy tradycyjnej nazwie, która wyraża pewien sposób tańcowania, a nie odwołanie do polskiej myśli (bardzo chwalebnej) motoryzacyjnej  :024:.

Tako rzecze,
Zaratustra
6
Czterej Pancerni i Troll / Bitwa Wyrska po raz kolejny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez macieksoft dnia Maj 19, 2018, 17:00:25 pm »
Kolejny raz odbyła się rekonstrukcja historyczna pod tytułem "Bitwa Wyrska" w gminie Wyry.
Przy okazji było całkiem sporo sprzętu.

Był LEO 2A5, można było swobodnie pogadać z załogą, zerknąć przez celownik strzelca, przez peri itp.
Trochę innego sprzętu, była "rakietówka" czyli MLRS, M-ATV i Rosomak (w wersji bez wieży).

Poza LEO z tych ciekawszych rzeczy znowu był Spike, był też symulator strzelania z karabinu Beryl. Strzelało się do tarczy na 25m i na monitorze było widać gdzie rzekomo by się trafiło. Mi wychodziły 9 i 10 zarówno ze stojącej jak i leżącej, jednak to nic specjalnego bo dystans był tylko 25m.

Co do spike to nie pozwolono mi zrobić zdjęć, ale mogłem sobie trochę przy nim pogrzebać...

Po kolei...
Na dole są trzy lampki, TIS, SYS i MSL. TIS jak miga to oznacza chłodzenie termala, MSL jak się świeci na czerwono to chyba pokazuje brak komunikacji z pociskiem, albo zwyczajnie brak pocisku. Nie wiem co oznacza lampka SYS, gościu nie chciał powiedzieć.

Co do przycisków to po lewej:
-3 pozycyjny przełącznik od termala. Pierwsza pozycja to termal wyłączony, druga to standby czyli chłodzenie włączone jednak obraz jest z peryskopu, trzecia to obraz z termala.
-Taki 4ro pozycyjny HAT, służy do ustawiania jasności i kontrastu w trybie manualnego kontrastu.
-Górny 2 pozycyjny HAT to ustawiania ostrości dla termala
-Dolny 2 pozycyjny HAT to ustawianie powiększenia, są 2 poziomy powiększenia dla termala wyrzutni.
-Są jeszcze 3 przyciski, jeden przełącza między manualnym i automatycznym kontrastem, drugi to WHOT/BHOT a trzeci to sam nie wiem.

Po prawej:
-Spust, ponoć to do lockowania celu, tak powiedział operator tego sprzętu.
-Taki przycisk z czerwoną kropką, ponoć nim się strzela.
-2 przyciski, jeden ustawia tryb manualny (gdzie się strzela bez lockowania celu) drugi włącza cyfrowy zoom dla termala.
-HAT do kierowania pocisku.

Było ciepło więc kontrast termala był bardzo niski. W zasadzie prawie tak niski jak z kamery światła widzialnego. Głowy wcale nie świeciły jak latarki. Nawet grzebanie przy ustawieniach nie pomagało.

Do tego był dalmierz Vector, którym umiałem się posługiwać dzięki modowi do ArmA 3 ;-)
Było też trochę broni ręcznej.

Co do LEO to słyszałem że po pięciu strzałach z 2A5 robią korektę MRS. Ponoć Niemcy w 2A6 robią co 3 strzały. W zasadzie jedynym sekretem była grubość pancerza. O całej reszcie można było gadać. Załoga ogólnie bardzo profesjonalna, wiedzieli praktycznie wszystko o tym sprzęcie. Ponoć na ćwiczeniach jak się schowali w ciepły dzień niedaleko za linią drzew to śmigłowce Amerykańskie ich nie potrafiły swoimi termalami wykryć :-P Termal w ciepły dzień jest przereklamowany.
7
Czasopisma, literatura, film oraz programy telewizyjne / Odp: Warto albo i nie warto poczytać lub zobaczyć
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rutkov dnia Maj 12, 2018, 22:06:37 pm »
Gdzieś czytałem opis (wraz z rysunkiem poglądowym) członka załogi "Zwieroboja" jak załatwili niemiecki czołg zza wzgórka strzałem właściwie "na czuja" dzięki mocna parabolicznemu na małym odcinku lotowi pocisku z takiego kalibru. Duże działo na raz załatwia sprawę, ale tragiczna szybkostrzelność przy małej celności powoduje, że trudno o optymizm u użytkowników co do przeżycia.
8
Czasopisma, literatura, film oraz programy telewizyjne / Odp: Warto albo i nie warto poczytać lub zobaczyć
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaratustra dnia Maj 07, 2018, 13:53:41 pm »
Dzięki za opis. Bardzo mi się ten sprzęt podoba i cały czas się biję z sobą, czy wziąć się znowu za redukcję i przypadkiem nie skleić tego "maleństwa" :-).

Tako rzecze,
Zaratustra
9
=OPS= Old Polish Spirit DCS / [Misja] =OPS=GUNZO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez =OPS=Slider1709 dnia Kwiecień 29, 2018, 18:51:46 pm »
Wątek założony dopiero teraz, bo wcześniej zapomniałem. Misja sama w sobie jest prosta, 4 "areny" na których można walczyć 1v1. Samoloty do wyboru po obu stronach są takie same, więc każdy może lecieć czym sobie chce. Misja przez swoją prostotę, raczej nie ma się jak zepsuć po każdej aktualizacji, no chyba że nie będzie chciała w ogóle odpalić.

Screen z mapy jak to wygląda:
10
Czasopisma, literatura, film oraz programy telewizyjne / Odp: Warto albo i nie warto poczytać lub zobaczyć
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Philip79 dnia Kwiecień 29, 2018, 16:55:09 pm »
Nie zauwazyłem aby materiał gdzies był, więc postanowiłem wrzucić, bo zrobił na mnie dość duże wrażenie.
Jest to operacja odpalenia, wykopanego działa samobieżnego ISU-152 (tak, tego maleństwa).

https://youtu.be/HrdcGv2SBAg

gdzieś powinno być jeszcze nagranie , jak go wyciągali z czarnoziemu

Dodam może jeszcze małe info na temat tej maszyny, dla tych co są zainteresowani, gdyż pisanie o tych pojazdach sprawia mi niebywałą radość  :058:Tak więc, z deski kreślarskiej mianowany jako Obiekt 236, a na cześć wielkiego wodza ISU-152, wyszedł w 1943 roku, jako ciężkie działo szturmowe, z przeznaczeniem, niszczenia ciężkich umocnień, a nawet artylerii samobieżnej, bo działo nosiło do 12-14 km, a w leju po takim pocisku można sobie spokojnie zafundować luksusową ziemiankę M-4, wraz z wychodkiem.  :036:

Jednak gdy rosjanie zobaczyli co "działeczko, lub działunio", a poważniej armato-haubica ML-20S kalibru 152mm, robi przykładowo ze standardowym w 1943r, czołgiem wehrmachtu, jak: Panzer kpfw IV, doszli do wniosku, iż będzie doskonale spełniał się, także w roli niszczyciela czołgów. Aby pogłębić wyobraźnię, powiem, że pocisk do ISU-152 ważył prawie 49kg, wylatując z lufy z dość dużą prędkością jak na takie działo, bo w zależności od rodzaju, prawie, że 600m/s, tak więc zniszczenie celu z odległości 1,5km było jak najbardziej realne, chociaż, nawet, strzelając cięższym pociskiem, po torze bardziej stromym, wystarczyło chyba samo trafienie i z takiego PZ III nie zostało prawie nic   :024:

Właściwie to jakby ktoś zamieścił zdjęcia ofiar tego niedźwiedzia, po trafieniu pociskiem burzącym, było by fajnie (pod warunkiem, że coś z tej ofiary zostało), gdyż rosjanie, często nawet nie używali pocisków ppanc, tylko zwykłych burzących, gdyż mieściło się jedynie ok. 20 pocisków, jednego rodzaju zestawów, bo pociski podobnie jak w Josefie były 2 elementowe (łuska i ładunek miotający), więc facet który robił za ładowniczego, zapewne nie był wzrostu i postury gen. Jaruzelskiego (który ponoć zaczynał w plutonie ciężkich karabinów i kiedyś miał biegać z karabinem DSzK), chciałbym to widzieć.  :047:


A tutaj mała galeria:
[spoiler]

tutaj mamy 100% przykład przelotu pocisku ISU-152 przez wieżę Panthery
tutaj był tylko rykoszet


tutaj juz nie  :047:


tutaj nie jestem pewien
tutaj chyba po prostu zdmuchnęło wieżę, lub wyleciała po eksplozji amunicji.


jest to ponoć ofiara ISU-152, ale co to było, trudno określić.

[/spoiler]
Strony: [1] 2 3 ... 10