www.tanksim.pl

Bez pancerza => Woda, ziemia, powietrze => =OPS= Old Polish Spirit DCS => Wątek zaczęty przez: =OPS=Barti w Czerwiec 08, 2018, 12:16:09 pm

Tytuł: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: =OPS=Barti w Czerwiec 08, 2018, 12:16:09 pm
(https://i.imgur.com/v6uN2Cv.jpg)

Cześć,
Od dawna zmagałem się z myślą, aby stworzyć misję, która połączyłaby środowiska śmigłowcowe, szturmowe i myśliwskie, a jednocześnie była prosta, uniwersalna i szybko się nie nudziła. Jakiś czas temu, założyłem na forum temat dotyczący najnowszego teatru działań od ED – Zatoki Perskiej. Wynika z niego, że mapę zakupiła spora liczba osób. Jest zatem najwyższa pora, aby przetestować mapę w warunkach bojowych. Zapraszam do wzięcia udziału w misji =OPS= ARROWHEAD.

CHARAKTER MISJI
Misja ma charakter PVP. Zdecydowałem się na taki krok głównie ze względu na nieprzewidywalność taktyki przeciwnika. W dotychczasowych misjach PVE twórca misji doskonale wiedział, gdzie spodziewać się nieprzyjaciela. W misji PVP cel zawsze jest ten sam, jednak droga do niego prowadząca może być za każdym razem delikatnie inna. Im więcej osób weźmie udział w misji, a przez to zwiększy się różnorodność maszyn biorących w niej udział, tym bardziej zwiększy się losowość operacji.

GŁÓWNY CEL MISJI
W konflikcie biorą udział dwie strony: czerwoni oraz niebiescy. Posiadają oni swoje dobrze chronione bazy lotnicze oraz FARPY. Na mapie znajdują się dwa punkty sporne między przeciwnikami: miasto we wschodniej części oraz tereny wiejskie na zachodzie. Na obrzeżach tychże miejsc stacjonują wrogie czołgi chronione przez jednostki AAA oraz SAM. Misję wygrywa drużyna, która najszybciej wyeliminuje wrogie czołgi.

(https://i.imgur.com/fr7Cget.jpg)

(https://i.imgur.com/mCVD2yh.jpg)

(https://i.imgur.com/ZAphD4s.jpg)


DOSTĘPNE MASZYNY

W misji dostępne są praktycznie wszystkie nowoczesne maszyny bojowe. Ze względu na balas nie ma typowego podziału na jednostki NATO i Bloku Wschodniego, tak więc po stronie RED można znaleźć latającego M-2000C i analogicznie, po stronie BLUE, śmigłowiec Ka-50.

JTAC
Na terenach spornych działa sojuszniczy JTAC. Będzie on pomagał w zlokalizowaniu wrogich jednostek SAM, AAA oraz czołgów (dokładnie w tej kolejności). Oprócz laserowego podświetlania celu (kod lasera to standardowo 1688), będzie on także zaznaczał aktualny cel przy pomocy dymu (strona RED atakuje niebieski dym, strona BLUE atakuje dym czerwony). Dzięki temu lepsze rozeznanie na polu bitwy będą miały samoloty korzystające z tzw. „dumb bombs”, a także śmigłowce.

ROLA ŚMIGŁOWCÓW
Śmigłowce startują ze swoich FARPów. Jest to miejsce, w którym Mi-8, dzięki zaimplementowanemu skryptowi CTLD, mogą podejmować żołnierzy [wyposażonych w karabiny maszynowe, wyrzutnie ziemia-powietrze typu IGŁA oraz zestawy RPG-16] oraz desantować ich w dowolnym miejscu na polu bitwy. Oprócz żołnierzy możliwy jest również transport pojazdów bojowych, a także bardziej zaawansowanych stanowisk obrony przeciwlotniczej (HAWK). Wymaga to jednak przetransportowania w określone miejsce kilku skrzyń z zaopatrzeniem (wysiłek może się jednak na dłuższą metę opłacać i zwiększyć przewagę powietrzną nad danym rejonem). Śmigłowce Ka-50 oraz SA342 mają za zadanie znaleźć oraz zniszczyć wrogie czołgi, a także osłaniać wykonujące misje transportowe Mi-8.

MISJE SEAD
W kilku miejscach na mapie znajdują się bardziej zaawansowane systemy obrony przeciwlotniczej. Warto je zatem wyeliminować wykonując misje SEAD.

MYŚL KOŃCOWA
Mam nadzieję, że zaprezentowany przeze mnie pomysł pomoże zgromadzić na serwerze miłośników wszystkich typów maszyn i każdy znajdzie w misji coś dla siebie. Choć misja jest już gotowa do pierwszych testów, z chęcią poznam Wasze uwagi i sugestie, aby dodatkowo ją jeszcze udoskonalić. Jeśli idea się przyjmie, niewykluczone, że dla podniesienia immersji latać będziemy przy użyciu simple radio.

Dajcie znać co sądzicie i czy wyrażalibyście chęć udziału w testach misji w najbliższym czasie. Ustalimy wtedy jakiś termin, aby zebrać jak największą ilość osób.

(https://i.imgur.com/5hc4u3l.jpg)
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: zaratustra w Czerwiec 11, 2018, 23:59:06 pm
Moim zdaniem może wyjść coś fajnego, szczególnie, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jedynie obawiam się o Kolegów, którzy nie mają piaskownicy...
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: RAFEL w Czerwiec 12, 2018, 08:43:34 am
Wydaje mi się, że nie posiadanie tej mapy, nie powinno wplywac jakos na rozwójtej misji. Rozegraliśmy ja wczoraj i jest naprawde fajna wg mnie pod radarowki.

Z wczorajszych wnioskow, tak jak rozmawialismy z Bartim, Jtac powinien byc "dostarczany" na pole walki śmiglowcem, nie musi byc desantowany w tym miejscu z ktorego bedzie operowal bo moze byc to trudne. Moze po zrzucie jtac rusza swoja trasa do miejsca z ktorego bedzie wskazywa cele albo aby nie kombinowac z waypointami, po wyladowaniu smiglowcem w konkretnym miejscu po 15 min jtac odpala sie juz w swoim docelowym miejscu.


Kolejna sprawa, to mozliwosc zlokalizowania wrogiego jtac aby go zneutralizowac. Moj pomysl byl taki aby po 15 dzialania jtaca, ustawiony random na 15% dawal mozliwosc znalezienia go. Im dluzej dziala tym latwiej go znalezc(wyzszy random). Mozna pomyslec nad dwoma miejscami dla jtac tak aby po smierci jednego mozna bylo jeszcze sprobowac z drugim, inne niejsce.


Przy sposobie w jaki dziala tu jtac, nie jest to normalnie operujacy jtac jaki znamy, zrzuacie gbu12 z M2kC to wielka frajda.

Dobra robota Bati.
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: =OPS=Barti w Czerwiec 12, 2018, 09:17:24 am
Dziękuję za uwagi oraz sugestie! Pomysł z koniecznością dostarczenia Jtac'a w rejon walk bardzo mi się spodobał. Doda on realizmu oraz w pewnym stopniu utrudni rozgrywkę. To samo tyczy się jego neutralizacji. Zastanawiam się jeszcze nad radarówkami. Pierwotnie myślałem o samych rakietach IR ze względu na bardziej intensywną interakcję między pilotami (tak jak ma to miejsce na Polonezie). Aby sprawdzić takie rozwiązanie potrzebuję jednak więcej osób na serwerze. OK - powprowadzam najważniejsze modyfikacje i niedługo zamieszczę info o kolejnych lotach.

Salut,
Barti


A, Rafel - Twoje wczorajsze podejście:

(https://i.imgur.com/aEzcE8G.jpg)

(https://i.imgur.com/HROjZR7.jpg)
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: =OPS=Barti w Czerwiec 13, 2018, 10:02:44 am
Wprowadziłem do misji pewne zmiany. Od teraz Jtac nie jest dostępny od samego startu misji. Śmigłowce Mi-8 muszą go najpierw desantować w miejscu wskazanym na mapie:

(https://i.imgur.com/pLspuR8.jpg)

W miejscu desantu czekają cywilne pickupy, które po wylądowaniu śmigłowca, powinny w 10 minut przetransportować Jtaca w miejsce działań.

(https://i.imgur.com/9tXI2Gj.jpg)

(https://i.imgur.com/HFZD27p.jpg)

Zdecydowałem, że dostępnym w misji uzbrojeniem będą rakiety IR. Zwiększyłem więc odpowiednio ilość flar w samolotach kosztem pasków folii. Zmieniłem też warunki wygranej. Teraz wystarczy zniszczyć czołgi znajdujące się w mieście aby wygrać misję.


Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: =OPS=Barti w Czerwiec 19, 2018, 00:04:06 am
Dzięki wszystkim za obecność i możliwość przetestowania misji. Zaraz po wyłączeniu serwera wprowadziłem zmiany dotyczące pory dnia - cofnąłem czas o dwie godziny. Przy kolejnej okazji podzielimy się na dwa zespoły na Discordzie, żeby nie podsłuchiwać taktyki przeciwnika. Może następnym razem uda się osiągnąć którejś ze stron objective.  :053:
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: =OPS=Barti w Czerwiec 23, 2018, 15:01:46 pm
Zaimplementowałem w misji GCI dla ołówka (naziemne naprowadzanie na cel). Piloci Migów, z racji gorszego radaru, będą mieli podawane BRA co kilka sekund jako wiadomość tekstową. Opcja wywoływana jest z menu F10.
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: zaratustra w Czerwiec 23, 2018, 16:26:28 pm
Bardzo dobra robota Barti!
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: zaratustra w Październik 20, 2018, 10:30:35 am
Pisać jakie wczoraj na gliździe wyszły problemy, czołgi podwodne etc.
Tytuł: Odp: [MISJA] =OPS= ARROWHEAD
Wiadomość wysłana przez: =OPS=padonis w Październik 20, 2018, 12:11:44 pm
W zasadzie to właśnie te czołgi i JTAC oznaczający sam siebie.
Co do lasera w A-10C, to już doszedłem do tego jak z nim jest. Mianowicie zakres kodowania lasera w A-10C wynosi od 1111 do 1788, jednak trzy ostatnie cyfry muszą się zawierać w przedziale od 1 do 8.