Autor Wątek: Z widłami na TIR-a, czyli krótko o polskich programach zbrojeniowych...  (Przeczytany 1981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kerato

  • Gość

 Jak by to powiedzieć. Kol. Akbar mimochodem wpadł na pomysł aby utworzyć lekko humorystyczny :024:, z delikatną nutką dziegciu i szczyptą goryczy :025:, dział poświęcony polskim programom zbrojeniowym, a właściwie to ich spektakularnym porażkom :047:.  Na ruszt wrzucam korwetę "Gawron :karpik"
   Trochę to trąci takim śmiechem przez łzy, ale co mi tam...  serdecznie zapraszam do uzupełniania działu :010:.

szturmowik_tankista

  • Gość
Odp: Z widłami na TIR-a, czyli krótko o polskich programach zbrojeniowych...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2013, 16:33:34 pm »
Konfiguracja ORP Ślązak - czyli czego można się spodziewać.
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9753

Wkleję jeszcze post jednego z użytkowników takiego jednego forum o okrętach wojennych  ;), któremu nie sposób odmówić trafności:
Cytuj
A tak właściwie, czy to ważne ,czy Ślązak powstanie i zasili PMW. Z punktu widzenia jakiejś tam doktryny wojennej, która jest wypracowana , albo i nie, nie ma to żadnego znaczenia. Ważne , że się buduje, i to w polskiej stoczni. Im dłużej , tym lepiej, bo stocznia być może nie upadnie. Jak będzie wyposażony, kiedy, i czy w ogóle będzie, w tym budżecie nie zdecydują, bo nie ma kasy. Jest to w końcu tylko, pojedyncza jednostka, która jak kiedyś Kaszub pozostanie prototypem. Oględnie mówiąc, jest potrzebna tylko po to, żeby utrzymać ,,ducha Marynarki Wojennej". Daje też pretekst do utrzymania stoczni. Chyba najrozsądniej było by powiedzieć,, tak trzymać". Aż do momentu, kiedy wreszcie rozum zacznie brać górę nad wszechobecną niemoźnością, i prymitywną pseudopolityką. Czego życzę wszystkim miłośnikom PMW.

Właśnie , ORP Kaszub... Historia lubi się powtarzać.