Autor Wątek: BMP-2  (Przeczytany 8142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
BMP-2
« dnia: Marzec 27, 2012, 12:42:31 pm »
Taka interesująca modernizacja bojowego wozu piechoty BMP-2: 

"No chłopcy, kończcie flaszkę i do domu. W nocy ognisko." Kapitan Stopczyk.

ajzik

• Gość
Odp: BMP-2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 21:21:53 pm »
I protoplasta owej propozycji modernizacyjnej (mającej ponad 10 lat) po próbach balistycznych.

Obecna propozycja modernizacyjna producenta wygląda o tak :

http://www.kurganmash.ru/machines/bmp2u/

ajzik

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2012, 21:27:23 pm »
A takie tam cudo z Indii - w sumie to ma sporo z BMP-2 :-)

(...)

Miniaturka została usunięta przeze mnie - za co przepraszam Autora posta - , ponieważ linkuje do picshot. pl, który przez wszechwiedzące Google został uznany za zły, zły serwis ht tp://www. picshot.pl/public/view/82962][img]http://www.picshot.pl/pthumbs/small/82962/290320121186.jpg - jak ktoś chce, to proszę usunąć dwie spacje, żeby uzyskać adres
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 17:15:32 pm wysłana przez zaratustra »

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2012, 19:31:51 pm »
Śmiesznie wygląda - to jakiś wariant szkolny?  :036:

ajzik

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2012, 23:55:02 pm »
Tak jest - trenażer dowódcy i działonowego.

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2012, 00:41:24 am »
Krążyła jeszcze taka wersja upgrade - dotycząca jednak dopancerzonej serii BMP-2D:

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2012, 14:30:12 pm »
Jeszcze jedna odmiana - ale z ekranami:

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:14:06 am »
BMP-2 z elementami ERA:

janusz

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:49:37 pm »
Opcja zwana Kurgan 25

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2013, 12:31:06 pm »
BMP-2 z elementami ERA: [...]

Do tego należy jeszcze dodać że akurat ten pomysł nie wypalił - pancerz zasadniczy był zdecydowanie za słaby i rozmieszczenie elementów ERA w ten sposób nie było najlepszym rozwiązaniem.

Offline zaratustra

• =OPS= Leader / GG: 2250882
  • Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2013, 16:45:00 pm »
Witam,

Latam tak sobie Ka-50 po świecie DCS, doskonaląc  :024: metody przeżycia w starciu z BMP-2. Okazuje się, że jest to niezwykle groźny przeciwnik, który oprócz takiego samego działa jak moje, dysponuje wyrzutnią At-5 Spandrel, z której do mnie niemiłosiernie wali. Z tego co mi się wydaje jest to pocisk ppanc i ciekawi mnie czy faktycznie stosuje (przewiduje) się stosowanie go w starciu ze śmigłowcami (zresztą chyba widać wyrzutnię na 1 fotce w temacie). Z opisu w DCS wynika, że At-5 jest sterowany laserem, a na syryjskich filmikach jakby leci na drucie... Dysponujecie może jakimiś materiałami wgłębiającymi się w uzbrojenie współczesnych wersji BMP-2?

Tako rzecze,
Zaratustra

ajzik

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2013, 10:44:52 am »
 Pocisk 9M113 Konkurs jest kierowany półautomatycznie, z przewodowym przesyłaniem sygnałów kierowania. Jeśli chodzi o zwalczanie celów powietrznych, to realnie można się pokusić o prowadzenie ognia do śmigłowców znajdujących się w zawisie do kilku m. nad ziemią. I tyle. Generalnie pocisk jest w stanie porażać cele poruszające się z prędkością (o ile mnie pamięć nie myli) do 60 km/h (podobnie jak Fagot), więc nawet w teorii trudno by było zwalczać nim śmigłowce.

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2015, 14:25:13 pm »
Opis dwóch rosyjskich modyfikacji wozu: wariant BMP-2M "Bierieżok" ("Бережок") z ppk Kornet oraz BMP-2 z modułem bojowym "Bachcza-U" ("Бахча-У"):
http://www.arms-expo.ru/news/aviasalony_i_vystavki/vystavka_oboronekspo_2014_boevoy_modul_berezhok_budet_predstavlen_v_ekspozitsii_konstruktorskogo_byu/?sphrase_id=4802000

Filmik: https://www.youtube.com/watch?t=286&v=6M4BCc4LdHE

Ostatnio chodzą słuchy że być może MON FR zamówi modernizację części wozów do jednego z wymienionych standardów. Wersja z "Bachcza-U" miała by nawet sens ze względu na unifikację z innymi wozami: BMD-4M i nowo zamawianymi BMP-3.

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2018, 17:23:21 pm »
A jednak rosyjskie BMP-2 będą modernizowane. Jeszcze w zeszłym roku podpisano kontrakt:
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=23416

Cytat: altair.com.pl
Modernizacja 540 BMP-2 i BMD-2

29 września MO FR zawarło kontrakt z KB Priborostrojenia (spółka zależna holdingu Wysokotocznyje komplieksy wchodzącego w skład korporacji Rostech) 10-letni kontrakt na remont i modernizację 540 wozów opancerzonych BMP-2 i BMD-2. Pojazdy mają zostać wyposażone w wieże (moduły bojowe) B05Ja01 Bierieżok. Umowa została zawarta w ramach nowego programu modernizacji uzbrojenia – GPW-2025.

Kontrakt na modernizację 540 wozów opancerzonych BMP-2 i BMD-2 podpisał wiceminister obrony FR Jurij Borisow i dyrektor zarządzający KB Priborostrojenia Dmitrij Konopliow. W tle zmodernizowany BMP-2 z modułem bojowym B05Ja01 Bierieżok / Zdjęcie: Rostech

Jednocześnie z podpisaniem umowy otwarto w Tule zakład modernizacji pojazdów opancerzonych w przedsiębiorstwie Szcziegłowskij Wał należącym do KB Priborostrojenia. W hali o powierzchni 5 tys. m2 umieszczono działy obróbek mechanicznych, spawania, montażu i lakiernię. Zatrudnienie znalazło tam 240 nowych pracowników. Miesięcznie zakład ma remontować i modernizować do 15 BMP-2 i BMD-2.

Warto dodać że pierwszych 8 z planowanych 16 na ten rok (2018) zmodernizowanych BMP-2M z modułem „Bierieżok” trafiło już do linii. Pierwszym odbiorcą jest 74. Samodzielna Gwardyjska Zmechanizowana Brygada (Zachodni Okręg Wojskowy).

Poza tym modernizacją wozów BMP-2 zainteresowana jest m.in. Algieria.

Jeden z wozów podczas prac: