Autor Wątek: Steel Beasts Pro PE: Pomoc dla początkujących  (Przeczytany 10979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sherman

• Gość
Odp: Steel Beasts Pro PE: Pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2013, 18:44:58 pm »
Można wskazywać cele działonowemu gdy lukamy przez lornetkę?

arek91973

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2013, 22:30:37 pm »
Słabo już pamiętam, ale nie przypominam sobie, żeby dało radę kliknąć krzyżykiem lornetki i w ten sposób wskazać cel jak w Arma. Na pewno jest polecenie które każe działonowemu patrzeć w określoną stronę, czyli w sumie to taki sam efekt jak gdy jesteś w wieży i niejako sam wyrównujesz celownik działonowego do wizjera dowódcy.

Sherman

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2013, 22:45:40 pm »
No właśnie nie mogę znaleźć informacji jaki to przycisk. Bo gdy nie patrzymy przez przyrządy strzałki góra/dół zmieniają swoje działanie z równania działa/do działa na ustawianie widoku w osiach wieży.

Offline macieksoft

• L55 Rheinmetall 120 mm
  • Laser Maverick :-)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2013, 20:50:20 pm »
Można wskazywać cele działonowemu gdy lukamy przez lornetkę?
Dodaj do czołgu sensor odbitej wiązki laserowej, zastąp lornetkę znacznikiem laserowym i gotowe  :053:
A tak na serio to na 99% nie ma takiej opcji w SB.
DCS:world + A-10C + Ka-50, FSX, ArmA 3 z tysiącem modyfikacji ;-)

arek91973

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:58:31 pm »
Jakiego przycisku nie możesz znaleźć? Tego, który wyrównuje działo i celownik działonowego z wizjerem dowódcy? Czy tego, który każe patrzeć działonowemu w określoną stronę?

arek91973

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:19:57 pm »
Nie pamiętam teraz szczegółów, ale często grałem na pozycji dowódcy głównie Leopardami i przebiegało to tak, że jak znalazłem cel przez wizjer to podpinałem ceownik działonowego do mojego, po czym on potwierdzał, że widzi cel. Lub odwrotnie, jak działonowy pierwszy coś wypatrzył to podpinałem wizjer dowódcy pod wizjer działonowego, patrzyłem co on tam namierzył i wydawałem komendę do strzału. Oprócz tego możesz wydać działonowemu polecenie patrzenia w określonym kierunku i to chyba możesz zrobić będąc wychylonym z włazu.

Sherman

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2013, 01:34:47 am »
To znaczy, masz na myśli Shift + strzałki? To jest wydawanie rozkazu skanowania określonej ćwierćsfery, a mi brakuje możliwości klikania w konkretnym, wycelowanym kierunku co zastępowałoby niejako wydawanie komend słownie. Wiecie rozumiecie, lubię jazdę w starym stylu...

http://farm9.staticflickr.com/8094/8409013492_9ba5baed71_b.jpg

A w sytuacji gdy nie mam osobnego termowizora jest to wręcz jedynie słuszny sposób rozglądania się.

arek91973

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2013, 01:59:47 am »
Ja na taki sposób wskazywania nie trafiłem, ale pomyśl, gdy dowódca siedzi w otwartym włazie jak na tym zdjęciu to jak ma powiedzieć przez interkom gdzie ma patrzeć działonowy zamknięty w wierzy, przecież palcem mu pokazać nie może. Wygodniej może niż ćwierć strefami było by godzinami na tarczy zegara.
Widzę Shermann, że lubimy podobnie jeździć, ja też wystaję z włazu tak długo jak tylko mogę.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 02:06:44 am wysłana przez arek91973 »

Sherman

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2013, 18:20:50 pm »
Wiesz- w stopniach na oko, albo "W lewo! Jeszcze, jeszcze, już! Bardziej w prawo teraz..." ;)

arek91973

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2013, 20:31:06 pm »
Tak by było najlepiej, ale pewnie jeszcze nie prędko ktoś wprowadzi do gry takie ludzkie polecenia. Puki co myślę, że wystarczyłoby chociaż w stopniach.

Offline Zahar

• Krótka lufa
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:53:54 pm »
Podczas ustawiania typu misji dla wsparcia arty ustalamy różne parametry w tym attitudes mils. Co to za parametr? W samouczkowym przykładzie jest podane, aby ustawić 3200 attitudes mils dla TRP1 i 1600 dla innych celów. O co z tym chodzi?

I drugie pytanie: siatka na mapie ma jakie wymiary- 1km/1km?

Aa, i jeszcze jedno. W samouczku są gotowe TRP. Czy podczas normalnej bitwy/ scenariusza da sie na samym początku takie punkty ustawić?