Autor Wątek: BoS/BoM/BoK czyli Battle of Stalingrad/Moscow/Kuban  (Przeczytany 10484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zaratustra

• =OPS= Leader / GG: 2250882
  • Administrator
  • Dzida laserowa
BoS/BoM/BoK czyli Battle of Stalingrad/Moscow/Kuban
« dnia: Sierpień 09, 2013, 17:33:58 pm »
Witam,

Pomimo wręcz organicznej mojej niechęci do wszystkiego co ma w nazwie IL2 Sturmovik  :024:, projekt realizowany przez 777 i 1C nabiera kolorów. Ubolewam, że goście z 777 pominęli aspekt czarnego PR jakiego serii narobił Klod i goście pokroju Luthera i skusili się na franczyzę... Tutaj: http://forum.il2sturmovik.com/topic/829-requiem-1c-press-event/?p=18593 dość ciekawe spostrzeżenia znanego gracza z RoFa na temat m.in. FM, np. " If I could equate these aircraft to RoF equivalents, I would call say the relative easiness of the 109 makes it like a SE5, while the Lagg is something like a D.XII which needs you to put the time in to do well in it.", czyli 109 jest podobna w odczuciu do SE5 a LaGG do D7..hmmmm.... brzmi ciekawie, bo w RoFie SE5 elegancko ciągnie w pionie i bardzo rześko chodzi za pałą  :024:, ale to nawet lepsze "... Lagg was pleasant to fly in general and would do what I wanted without much issue, but I quickly found it really doesn't like doing aerobatic maneuvers. It has an underpowered engine for this airframe and bleeds off speed very easily. For example, getting it to loop was a challenge compared to the 109 (...)", no, no, no - jeśli LaGG ma problem z wykonaniem pętli (słaby silnik), to będzie miodnie  :banan :karpik.
Wczytując się w tamtejsze forum i wypowiedzi ludzi związanych z projektem BoS, lub takich co już jakoś w to latały, to jestem coraz bardziej zainteresowany tematem  :banan.

Coś czuję, że sobie polatam z kimś na kiblu tym http://il2sturmovik.com/media/preorder/email/2/screenshot.jpg  :karpik

Tako rzecze,
Zaratustra
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2017, 00:47:21 am wysłana przez zaratustra »

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
Odp: BoS czyli Battle of Stalingrad
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2013, 20:43:06 pm »
Coś czuję, że sobie polatam z kimś na kiblu tym http://il2sturmovik.com/media/preorder/email/2/screenshot.jpg  :karpik

A tam. Znowu będą narzekać że strzelcy przemodelowani albo coś w ten deseń  :024: :023:
"No chłopcy, kończcie flaszkę i do domu. W nocy ognisko." Kapitan Stopczyk.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2013, 16:27:18 pm »
Proponuję obejrzeć ten film: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Oia-B3--buw#t=2017 serio.
Jest to prezentacja m.in. procedury uruchamiania Łagg-3, podczas której są przedstawiane zależności pomiędzy pracą silnik, skokiem śmigła i ciśnieniem ładowania  :024:. Następnie pokazane są różne manewry w powietrzu. Jeśli inne maszyny tak będą odwzorowywane, to chyba w końcu będziemy mieć wymarzony sim kaszlaków.
Myślę, że dzieci iłka będą miały problem, ponieważ uruchamiania maszyny, to już nie jest klawisz "I"  :024:.
Ja jestem pod wrażeniem i nie sądzę, aby przedpłaty były formą wyłudzania kasy. Różnica pomiędzy ekipą 777/1C a DCSW:1944, to różnica wręcz modelowa, pomiędzy gadającą głową "send me your money", a kimś kto uczciwie przedstawia co zrobił...

Tako rzecz,
Zaratustra

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2013, 19:34:38 pm »
No i charaszo - w końcu grunt to selekcja naturalna pilotów  :024:

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2013, 15:38:10 pm »
http://forum.il2sturmovik.com/topic/168-developer-diary/#entry29343 bardzo ciekawy tekst/artykuł o modelach lotu (FM) w symulatorach i to też takich jak LockOn czy Flaming Cliffs, DCS. Można się m.in. dowiedzieć czym jest osławiony AFM z serii Flaming Cliffs oraz dlaczego odstrzelone skrzydła w RoFie lecą i wirują.

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2013, 00:47:10 am »
http://www.youtube.com/watch?v=rLf6qt76gtQ&feature=player_embedded#t=443

Film prezentuje nocne latanie oraz światło, np. na powierzchniach samolotów, szperacze, ciężarówki etc. Czapki z głów, bo jeśli będzie to przyzwoicie chodziło, to naprawdę goście "nie lecą w kikstarta"  :024:.

Tako rzecze,
Zaratustra

Ziuk

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2013, 01:25:20 am »
Wygląda nieźle ale mnie ten klimat mało grzeje. Temat zdrowo oklepany. W ROF to ma się przynajmniej jakieś dziwadła, które latają inaczej chociaż też sporo powtarzalności w modelach lotu odczuwam. Jeżeli już II wojna, to wolałbym np. Francję 1940 - pewnie i tak będzie podobny maraton po teatrach wojny jak w iłku.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:08:38 am »
Obecnie są dwie ekipy, które dążą do wydanie symulatora osadzonego w sprzęcie DWŚ, a to już jest wysyp dawno nie spotykany. Z jednej strony mamy Battle of Stalingrad i nowe wideo praktycznie co tydzień, dwa, w których prezentowane są zapowiadane efekty, maszyny, symulowane systemy i zachowania maszyn, a z drugiej strony mamy gadające głowy na kikstarterze, obiecujące cuda niewidy, a ich kolejne filmy w prostej linii wywodzą się od tego, skądinąd doskonałego kawałka, http://www.youtube.com/watch?v=EprQGmZ3Imw  :024:.

Tak więc Ziuk nie narzekaj, powinieneś albo postawić na rozum - BoS, albo na "In the name of O**g" - CośTam 1944  :026:.

Tako rzecze,
Zaratustra

Ziuk

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:34:31 am »
W ogóle nie muszę dokonywać tego typu wyboru wręcz przeciwnie swoją uwagę lokuje gdzie indziej. Zresztą dlaczego w ogóle wspominasz o myśliwcach skoro nimi jak zwykle nie będziesz latał - no chyba, że na własnym bezpiecznym serwerze i wg. wygodnych zasad :).

---

Utwory z krajów o silnym wpływie protestantyzmu mało mnie obchodzą niech sobie walą jak w bęben w te niby ich "chrześcijaństwo".
"Będzie to jedna z klęsk potępieńców, że będą pognębieni przez własny rozum, którym silili się pognębić religię chrześcijańską". B. Pascal

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2013, 13:07:45 pm »
...jak zwykle nie będziesz latał - no chyba, że na własnym bezpiecznym serwerze i wg. wygodnych zasad :).

I kto to mówi - gość co od dnia pierwszego poprawia pod siebie TW: Rome 2 i gra w tę serię z ustalonymi zasadami rozgrywki  :026:. Taki chojrak z ciebie, to rzuć się na głęboką wodę z dzieciarnią, która w to gra na ogólnych zasadach przyjętych przez twórców  :026:.

Utwory z krajów o silnym wpływie protestantyzmu mało mnie obchodzą niech sobie walą jak w bęben w te niby ich "chrześcijaństwo".
"Będzie to jedna z klęsk potępieńców, że będą pognębieni przez własny rozum, którym silili się pognębić religię chrześcijańską". B. Pascal

Niepotrzebnie wprowadzasz tutaj jakieś opozycje, typu protestantyzm-chrześcijaństwo. Proponuję obejrzeć teledysk, w którym jest raczej pokazany sposób wyłudzania pieniędzy przez "kaznodziejów" i "kościoły" nie mających nic wspólnego z religią, no chyba, że z kultem mamony. To samo robią obecnie Lu***er i O**g M., próbujący, jako gadające głowy, wydymać z kasy kurczącą się grupę wyznawców - dzieci Iłka, btw. bardzo mnie cieszy, że Ciebie przy okazji nie oskubali, bo naprawdę duuużo obiecują (chyba nawet latającą replikę 1:1: Me-262 z godłem Łosia  :026::024:.

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline John Cool

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2013, 15:29:27 pm »
Czapki z głów, bo jeśli będzie to przyzwoicie chodziło, to naprawdę goście "nie lecą w kikstarta"  :024:.

Mogliby w sumie 'polecieć' jak dla mnie - może trochę wcześniej by wydali to cudo przy kopniaku dodatkową gotówką  :777:

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2013, 15:34:32 pm »

Mogliby w sumie 'polecieć' jak dla mnie - może trochę wcześniej by wydali to cudo przy kopniaku dodatkową gotówką  :777:

Robią przedpłatę, a to imo wydaje się nieco pewniejszym systemem, o ile o w ogóle rozważamy prawdopodobieństwo wydania jakiegoś tytułu. Tak więc Janku. nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś się dorzucił w przedpłacie.  :058:

Tako rzecze,
Kladivo na 2A4

Ziuk

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2013, 16:41:26 pm »
Tyle kasy wydajesz na pedały, track-iry, joye oraz inne dodatki i dalej się boisz latać otwarcie konfrontacyjne.
Jak zmodujesz DCS lub tego iłka to pogadamy ;)

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2013, 17:03:27 pm »
Myśliwsko latam w DCSa i jakoś każdy może przyjść i ze mną walczyć - zapraszam, możesz spróbować swoich sił i to na dowolnie wybrane uzbrojenie  :026:. Owszem, na serwerze stawianym przeze mnie, są zasady, ale tylko i wyłącznie odnośnie typu uzbrojenia. A to przecież ogólna norma na praktycznie wszystkich serwerach. W RoFa latanie myśliwskie jakoś mnie za bardzo nie pociągało... chociaż starałem się do tego zmusić, może za wolne maszyny, albo za ciasne sytuacje, tzn. ja lubię podczas walki separować się w pionie, a nie tylko kręcić się w poziomie jak przysłowiowe g w przeręblu. Oczywiście zawsze można próbować w RoFie Z&B, ale przy osiąganych tam prędkościach wymaga to zbyt dużo cierpliwości, chyba nawet więcej niż latanie 2mAGD z dobrym, tylnym strzelcem, co po prostu, najzwyczajniej w świecie dawało i daje mi więcej frajdy, szczególnie jak wkurza niedoszłych "asów", którzy zwietrzyli "łatwą" ofiarę.
Jeśli chodzi o BoSa, to liczę, że się znajdzie zacne towarzystwo (tak jak do DCSa i SB Pro PE), z którym będę mógł się spotkać, polatać i postrzelać, ale nie mam zamiaru się napinać z jakimiś anonimowymi szczeniakami na HLu i wierz mi Ziuku, ale nie mam z tego powodu kompleksu "niespełnienia w masówce", o co zaczynam powoli Ciebie podejrzewać  :024:.

Tako rzecze,
Zaratustra

Ziuk

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2013, 18:46:09 pm »
Już się "spełniałem" w rożnych masówkach. Natomiast tu chodzi o pewien trend dotyczący gier w ogóle. Uciekanie w nisze już tak tak niszową, że trzeba zakładać fora aby mieć z kim grać ;)
Ja np. od momentu mojego pierwszego większego zderzenia z symulatorami wyzbyłem się ambicji bycia asiorem, bo zwyczajnie w grach tego typu mogę co najwyżej osiągnąć  poziom "mocno średni".

Zresztą bardzo radują mnie posty, w których wychwalasz iłka. :) Dobrze wiesz, że gra jest adresowana głownie do dawnych iłkowców, którzy już przebierają nóżkami. Można pisać, że wzrośnie poziom komplikacji itp. ale eks-iłkowcy też czegoś się uczą i czegoś więcej oczekują. Tytuł, temat i tzw. target przesądzają o kształcie przyszłej społeczności.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 18:53:03 pm wysłana przez Ziuk »