Autor Wątek: [Misja] =OPS=Husaria  (Przeczytany 2200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
Odp: Misja Padonisa Husaria
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2016, 21:13:19 pm »
Doczytałem się, że efektywny zasięg R-27R to 42km. Zaś dla R-27ER to 65,5 km.
Padi-Van.

Offline zaratustra

• =OPS= Leader / GG: 2250882
  • Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2016, 14:25:38 pm »
I jak wrażenia po modyfikacjach?

Offline =OPS=Lipas

• L44
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 24, 2016, 15:49:08 pm »
Cześć. R-27ER dużo skuteczniejsze (było wiadomo) ale górki potrafią tą przewagę skutecznie zniwelować. Generalnie zabawa fajna, szkoda, że Ciebie wczoraj nie było.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 24, 2016, 16:43:04 pm »
Co się odwlecze, to nie uciecze, a skoro misja się wyrabia, to będziemy w nią latać.

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
Odp: [Misja] =OPS=Husaria
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:44:41 pm »
Poprawki i zmiany:

- Mig-29 postawione są gorące, zbiorniki 100% paliwa + dodatkowy zbiornik.
- Poprawiona lokalizacja obrony lotnisk  (troszkę się zmieniła mapa, jednostki stały w dołkach i lasach, lub między domami)
- Su-27 zbiorniki paliwa 70%.
Padi-Van.

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2019, 12:36:45 pm »
F-14 dodany po stronie RED.
uzbrojenie: 2x AIM-9M, 1x AIM-7M, 1x AIM-54C
paliwo :100%
Padi-Van.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2019, 13:26:01 pm »
F-14 dodany po stronie RED.
uzbrojenie: 2x AIM-9M, 1x AIM-7M, 1x AIM-54C
paliwo :100%
Trochę bida, F-14 wcale nie jest jakaś Uber, zresztą było to widać wczoraj jak obrywała nawet od MiGa-19  :024:. Proponuję przynajmniej 2 albo i 4 AIM-7M, Fenixa osobiście nie potrzebuję, a i trochę zachodu z jego odpaleniem, wymaga czasu.

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2019, 13:40:28 pm »
Od Mig-19, zwłaszcza jak za sterami siedzi Barti, obrywają wszyscy. 
Na Husarii wszystkie samoloty mają po 4 rakiety i tak ma być. A czy zabierzesz sobie 2x IR i 2x Aim-7 a olejesz Aim-54, to mi to ryba. F-14 możesz przeprowadzić też inne ataki, przykładowo na konwój.
Co do Fenixa, to przy małych odległościach, to strzelasz nim jak Aim-120. Zaś UBER to nie jest też 21-ka, a Barti nią wymiata. Trzeba się przyzwyczaić do większej ilości guzików i nie uproszczonego samolotu, polatać, poćwiczyć i nabrać wprawy. :)

Z mojej strony, obiecuję wam, że jak wyjdzie Mig-23, to na Husarii dopuszczę na nim uzbrojenie z literką "T" na końcu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 13:57:16 pm wysłana przez =OPS=padonis »
Padi-Van.

Offline RAFEL

• L44
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2019, 15:33:24 pm »
Phenixem mozna strzelac bez locka nawet na mniejszych odleglosciach choc fakt nie jest to najzwrotniejszy pocisk.

Co myslicie nad przeniesieniem Husarii nad zatoke? Znalazlem chyba fajne miejsce, bez gór!

Offline =OPS=Slider1709

• L44
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2019, 16:03:39 pm »
Jestem za, ogólnie dzisiaj można by polatać coś nad Zatoką. Można by ustawić nieco większe odległości między swoimi lotniskami, żeby Jester i początkujący RIO byli w stanie cokolwiek zrobić. Radzę też zastanowić się nad dodaniem w końcu tego A-4, o którym Rafel już nie raz przypominał.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2019, 17:58:26 pm »
Padek, to że ktoś jest magikiem od jakiegoś sprzętu, to jeszcze nie znaczy, że każdy inny ma podobne predyspozycje. Weźmy Ciebie, wymiatasz w A-10C i to tak, że spuszczasz nawet myśliwskie LSy  :024:, tak, tak przyznaję się, że nie raz, nie dwa oberwałem z Twojej A-10. I myślisz, że znaczy to, że jak się np. ustawi A-10C vs MiG-29 i powie "no ale popatrzcie, taki Padonis potrafi strącić przecież MiGa z 10, więc o co kaman?", to wystarczy? Moim zdaniem trzeba wznieść się nad chwilowe animozje i przyjąć w miarę obiektywną perspektywę. Barti lubuje się w MiGu-21 i chyba też MiGu dziewiętnastym, ale nie każdy ma takie preferencje jak zacny Barti, więc są inne samoloty. Strona blue nie może być tak zaborcza, bo wygląda to teraz, że jak będzie F-14 dla czerwonych, to już go trzeba tak wykastrować, żeby nie było chętnych (poza SM) na latanie nim. Nieśmiało zauważam, że F-14 nie ma radaru w standardzie 4/5 generacji i nie łapie sam loków, nie robi automatycznie IFF i jest mu daleko do F-18 czy nawet MiGa-29/Su-27. Tak więc proszę o tym pamiętać :-).
Druga sprawa, dlaczego nie ma być górek? Zawsze można się nich ukryć, albo zapolować. Na płaskim, imho, to będzie większa loteria i zdanie się na kaprysy rakiet, bardziej niż na skila...

Tako rzecze,
Zaratustra 

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2019, 18:50:33 pm »
Na tą chwilę radar F-18 też nie jest wysokiej generacji,  nie łapie sam loków, nie ma automatycznego IFF-a (a teraz to praktycznie nie ma go wcale), wiecznie zacina się regulacja elewacji radaru, radar nie posiada trybu TWS i jeszcze długo go nie będzie miał. Tryb pionowy, czy poziomy to jedynie atrapa, nie łapią celu który leci tuż przed tobą, chyba że jest to bombowiec i lecisz na 20000 stóp. Jednym słowem jest troszkę ślepy i jest mu daaaaleko do F-18 jakiego znamy z bajek i telewizji i o jakim mówi instrukcja w DCS-e.
Pocę się, wkurwiam, ciągle spadam, ale latam, bo powiedziałem,  że nie będę latał FC F-15, która właśnie jest taka jak mówisz. Wybrałeś mało dobry przykład i chyba raczej nie testowałeś ostatnio Horneta. A z tego co słyszę, poziom na jakim wyszedł F-14, przebija obecnie F-18.
Nie jestem, BLUE nie jest zaborcza, wszystkie samoloty na Husarii mają po 4 rakiety, więc nikogo nie kastruję, no może tylko z R-23ET i AIM-120C.
Może polataj nim troszkę, naucz się, potestuj i wpierw sprawdź co i jak. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 19:01:36 pm wysłana przez =OPS=padonis »
Padi-Van.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2019, 19:54:28 pm »
Zrobisz jak uważasz, ale mam wrażanie, że ta F-18 skrzywdziła Cię i wg Ciebie wszystko jest od niej lepsze - to zaczyna przypominać natręctwo :karpik. Sto razy Koledzy Ci sugerowali, żebyś może zmienił swoją fascynację tym zabugowanym modułem, a nie na upartego downgradował inne samoloty w wyposażeniu, bo F-18 obsysa.
Serio, może przesiądź się na Miraża, podszkol, obcykaj co i jak, może polataj F-14 i przestań fantazjować na temat jego rzekomych możliwości..... bo strzelanie z niej IRami bardziej przypomina Viggena niż MiGa-29.

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2019, 19:57:48 pm »
Ja nie narzekam, radzę sobie jakoś, ale widzę, że Ty nie.  :025:  Walczę z Hornetem od dłuższego czasu, Ty z 14-ką jakiś tydzień, a jesteś w gorszym stanie niż ja.  :032:
Padi-Van.

Offline zaratustra

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2019, 20:01:56 pm »
Zacznijmy od tego, że traktujesz błędy modułu F-18 jako cechy samolotu. Od roku mówię Ci, i nie tylko ja, że coś nie działa, bo to jest błąd/niedopracowanie. Ty za każdym razem wsiadasz i lecisz i znowu narzekasz na to samo... jakby się moduł miał naprawić sam, jakby kolejne wsiadanie do F-18 miało magicznie go naprawić... tak się nie dzieje. Mam wrażanie, że dla Ciebie miarą hardkorowości modułu jest jego niedopracowanie. A to raczej czysty masochizm. Ja próbowałem latać F-18 i poszedłem po rozum do głowy po kilku lotach, gdy okazało się, że radar i IFF nie funkcjonują właściwie. Ty po roku dalej tego nie kminisz… Może kup sobie F-14 wywali się wówczas F-18 z misji, bo - zauważ - oprócz Ciebie nikt nim nie lata, no chyba, że jest to wymuszone.