Autor Wątek: Bitwa Wyrska po raz kolejny  (Przeczytany 106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macieksoft

• L55 Rheinmetall 120 mm
  • Laser Maverick :-)
Bitwa Wyrska po raz kolejny
« dnia: Maj 19, 2018, 17:00:25 pm »
Kolejny raz odbyła się rekonstrukcja historyczna pod tytułem "Bitwa Wyrska" w gminie Wyry.
Przy okazji było całkiem sporo sprzętu.

Był LEO 2A5, można było swobodnie pogadać z załogą, zerknąć przez celownik strzelca, przez peri itp.
Trochę innego sprzętu, była "rakietówka" czyli MLRS, M-ATV i Rosomak (w wersji bez wieży).

Poza LEO z tych ciekawszych rzeczy znowu był Spike, był też symulator strzelania z karabinu Beryl. Strzelało się do tarczy na 25m i na monitorze było widać gdzie rzekomo by się trafiło. Mi wychodziły 9 i 10 zarówno ze stojącej jak i leżącej, jednak to nic specjalnego bo dystans był tylko 25m.

Co do spike to nie pozwolono mi zrobić zdjęć, ale mogłem sobie trochę przy nim pogrzebać...

Po kolei...
Na dole są trzy lampki, TIS, SYS i MSL. TIS jak miga to oznacza chłodzenie termala, MSL jak się świeci na czerwono to chyba pokazuje brak komunikacji z pociskiem, albo zwyczajnie brak pocisku. Nie wiem co oznacza lampka SYS, gościu nie chciał powiedzieć.

Co do przycisków to po lewej:
-3 pozycyjny przełącznik od termala. Pierwsza pozycja to termal wyłączony, druga to standby czyli chłodzenie włączone jednak obraz jest z peryskopu, trzecia to obraz z termala.
-Taki 4ro pozycyjny HAT, służy do ustawiania jasności i kontrastu w trybie manualnego kontrastu.
-Górny 2 pozycyjny HAT to ustawiania ostrości dla termala
-Dolny 2 pozycyjny HAT to ustawianie powiększenia, są 2 poziomy powiększenia dla termala wyrzutni.
-Są jeszcze 3 przyciski, jeden przełącza między manualnym i automatycznym kontrastem, drugi to WHOT/BHOT a trzeci to sam nie wiem.

Po prawej:
-Spust, ponoć to do lockowania celu, tak powiedział operator tego sprzętu.
-Taki przycisk z czerwoną kropką, ponoć nim się strzela.
-2 przyciski, jeden ustawia tryb manualny (gdzie się strzela bez lockowania celu) drugi włącza cyfrowy zoom dla termala.
-HAT do kierowania pocisku.

Było ciepło więc kontrast termala był bardzo niski. W zasadzie prawie tak niski jak z kamery światła widzialnego. Głowy wcale nie świeciły jak latarki. Nawet grzebanie przy ustawieniach nie pomagało.

Do tego był dalmierz Vector, którym umiałem się posługiwać dzięki modowi do ArmA 3 ;-)
Było też trochę broni ręcznej.

Co do LEO to słyszałem że po pięciu strzałach z 2A5 robią korektę MRS. Ponoć Niemcy w 2A6 robią co 3 strzały. W zasadzie jedynym sekretem była grubość pancerza. O całej reszcie można było gadać. Załoga ogólnie bardzo profesjonalna, wiedzieli praktycznie wszystko o tym sprzęcie. Ponoć na ćwiczeniach jak się schowali w ciepły dzień niedaleko za linią drzew to śmigłowce Amerykańskie ich nie potrafiły swoimi termalami wykryć :-P Termal w ciepły dzień jest przereklamowany.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 17:06:15 pm wysłana przez macieksoft »
DCS:world + A-10C + Ka-50, FSX, ArmA 3 z tysiącem modyfikacji ;-)