Autor Wątek: Film "Kler"  (Przeczytany 25 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Philip79

• L44
Film "Kler"
« dnia: Październik 09, 2018, 21:18:56 pm »

Ostatnio bardzo głośno jest na temat w/w filmu. Wzbudza on takie kontrowersje, że jeden z kościołow w Polsce próbowano podpalić, a niektórzy księża otrzymali listy z pogróżkami.
Co sądzicie o panu rezyseże Smażowskim i o samym filmie jako takim, oraz jego wpływu na kulturę i społeczeństwo?
Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:
https://www.facebook.com/Gryzalecane/
https://polskowybacz.wordpress.com/

Offline piter306

• L44
Odp: Film "Kler"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2018, 11:36:40 am »
Film o życiu niestety. Oszołomy nazwą to atakiem na wszystko, a wg mnie tu słychać krzyk o zaprzestanie zamiatania pedofilii i innych "wałków" pod dywan. I nie tylko chodzi o księży ale o tych wszystkich "biednych" sług ludu (polityków, samorządowców itp). Dużo lat do tyłu było coś o szajce pedofilskiej z Dworca Centralnego, jakiś znany dziennikarz był w to umoczony i nic, cisza.
Jak Kościół nie wykorzysta tej burzy po filmie Smarzowskiego do oczyszczenia się z pedofili i "księdzów biznesmenów" to po nim. Zresztą patrząc na na historię ludzkości wiara w istnienie Boga, Allacha czy kij wie kogo to jest dziwna sprawa. Dzieciom można wcisnąć kity ale jak się dorośnie i zacznie nad tym wszystkim myśleć to już jest inaczej. A jeśli Bóg istnieje to jak go spotkam to za to na co pozwolił ludziom napluja mu na ryj. Tylko tyle.

Offline Wacha

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2018, 11:50:58 am »
Dopiero w Niedziele wybieram sie do kina i osobiscie mam nadzieje zobaczyc dobra komedie, przede wszystkim ze wzgledu na obsade aktorska (i, sadze, dobrze by bylo gdybysmy pod takim katem oceniali ten film).
Nie wydaje sie, by istniala potrzeba dorabiania wielkich idei do filmu fabularnego, jak dobry by nie byl i niezaleznie od wiarygodnosci (badz nie) przedstawionych w nim sytuacji.
Komedia jest komedia i choc powinna wzbudzac (pozytywne) emocje traktowanie ich jako deklaracji politycznych badz kulturowych jest moim zdaniem gruba przesada.

Zeby byc dobrze zrozumianym deklaruje, ze nie jestem praktykujacym katolikiem, raczej odwrotnie, wiec nie staje tutaj w obronie KK.

Offline Philip79

• L44
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2018, 19:52:29 pm »
Po premierze filmu mamy juz pierwsze efekty lewackiej hołoty. pogróżki dla księży i próba podpalenia kościoła w jednym z miast.
Nie jestem praktykujący, ale zrobienie czegoś o czym nie ma się pojęcia i zostaje to jeszcze bezczelnie wykorzystane do robienia ludziom z mózgów jeszcze większej kupy niż mają, uważam za dno kompletne, do tego stopnia, że nawet nie chce mi sie analizowac tego filmu jako produktu kultury.

Co do samego obywatela reżysera, to wykazał się zarówno kompletnym brakiem znajomości zarówno samego kleru jak i historii naszego kraju, tworząc czysty produkt propagandowy w bezczelny sposób nakłaniający do nienawiści. Ehh przyszło nam zyc w pieknych czasach, nic tylko odbezpieczyc bron i strzelać.
Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:
https://www.facebook.com/Gryzalecane/
https://polskowybacz.wordpress.com/

Offline Wacha

• Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2018, 11:34:00 am »
Przyznam, ze bardzo dobrze zlozylo sie i uniknalem wszelkich recenzji, relacji, opinii (czyt. mialem blade pojecie o filmie).
Nie uniknalem natomiast zajawki na YT i ta nastawila mnie, ze bedzie smiesznie.

Nie bylo.

Film byl dla mnie ciekawy i na dobrym poziomie jesli chodzi o przedstawione emocje targajace ludzmi, ich wewnetrzne rozterki. Na pewno trudne sprawy.
Odmiennie od innych polskich produkcji aktorzy zrobili swietna robote, postacie nieprzerysowane, dobre dialogi - mysle, ze jesli bedzie okazja w przyszlosci obejrze jeszcze raz.

O wypaczeniach przedstawionych w filmie i przypisanych instytucji (nie rozdrabniam sie tutaj na polski, irlandzki czy wloski oddzial) nie bede dyskutowal bo dorabianie argumentow do faktow to jest wlasnie propaganda i na to nie ma miejsca na forum gdyz to nie doprowadzi do niczego dobrego.