Autor Wątek: Zlot OPS 2019  (Przeczytany 1320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RAFEL

• L44
Zlot OPS 2019
« dnia: Styczeń 04, 2019, 07:12:54 am »
Hej, mamy poczatek niwego roku wiec czas zaczac planowac kolejny zlot.
Po co? No a po to aby sie spotkac, napic soku, ustalic kto jest naprawde dobry a kto ma tylko LS'a... :024:
Gdzie? No raczej nie u Wilka, choc tzreba przyznac ze ugoscil nas wybornie I nigdy nie zostanie mu to zapomniane ale biorac pod uwage powiekszenie sie jego rodziny chyba nie jest to dobry pomysl.
Zastanawialem sie chwile nad powyzszym I wpadlem na pomysl aby calym OPSem odwiedzic muzeum dywizjonu 303 we wsi Napoleon(do wygooglania). Muzeum nie jest jakies wielkie ale opinie ma ciekawe, dodatkowo zaraz obok niego jest ekspozycja zewnetrzna z, doslownie, kilkoma maszynami - Mig21, Mig-23, Iskra, Mi-2 I Mirage 5(chyba).
Niby szalu nie ma ale Mig21 jest otwierany I zwiedzajacy moga do niego wsiadac!!!

Tak jak pisalem muzeum jest male wiec moznaby dodatkowo wybracsie na miejsce katastrofy z kampanii wrzesniowej gdzie rozbil sie nasz bombowiec PZL 37 Los. Pomnik znajduje sie wmiejscowosci Dłutòwek bie daleko muzeum 303.

Taki moj pomysl, czekam na opinie. Problemem moze byc nocleg ale tu Barti prz okazji wczorajszej rozmowy rzucil pewna propozycje, Barti?

Pozdrawiam
Rafel.

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
Odp: Zlot OPS 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2019, 12:34:00 pm »
Pomysł jest spoko, trzeba tylko odpowiednio wcześniej zrobić rezerwację w jakiejś agroturystyce.
Padi-Van.

Offline White_wolf_pl

• L44
  • =OPS= OLD POLISH SPIRIT
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2019, 19:23:03 pm »
Jestem za, ciężko będzie u mnie zorganizować, a nie chciałbym obciążać Marty. Wyjazd na weekend jak najbardziej wchodzić w grę.

"Bo jak zagnę na Ciebie parola to ..."  - =OPS=boski qrdl logos
"Ta rakieta leciała prosto !!!"-=OPS=Padonis

Offline =OPS=Barti

• L44
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2019, 20:13:33 pm »
Z chęcią w końcu się z Wami spotkam! Jeśli chodzi o nocleg, to myślę, że nie byłoby problemu przekimać się w hoteliku dla pilota w Rudnikach -> http://aeroklub-czestochowa.org.pl/noclegi/
Nigdy tam nie nocowałem, nie wiem jakie są warunki - tylko, czy to ważne, gdy za oknem ma się Antka, Wilgę i inne ptaszydła na chodzie? :)

Offline RAFEL

• L44
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2019, 14:00:56 pm »
Hej,
info z muzeum.
Jak wspomniano w mailu zwiedzanie to 3-4godziny, ale Mig 21 od środka w sumie bez ograniczeń.

Dzień dobry, witam bardzo serdecznie i już odpowiadam.
Faktycznie w soboty muzeum jest generalnie nieczynne ale przy wcześniejszej rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem jest to do ogarnięcia.
Zwiedzanie grupowe przy tej formie rezerwacji wcześniejszej też można zrobić dla grupy 10 osobowej. zwiedzanie w takiej formie jest zawsze z przewodnikiem i tak ekspozycja stała to czas około 1 godziny, film edukacyjny o Bitwie o Anglię i Janie Zumbachu trwa około 40 minut, ekspozycja zewnętrzna to czas nieograniczony (czyli samoloty LWP, DISPERSAL - budynek koszarowy z filmu Dywizjon 303, makieta HURICANE także z filmu Dywizjon 303), wejście do samolotów MIG - 21 i śmigłowiec Mi 2 w cenie biletu. ogólny czas pobytu dla takiej wcześniej umówionej grupy to około 3 - 4 godzin. Istnieje też możliwość zorganizowania posiłku w PUBIE LOTNIKÓW w formie grilla.
Pozdrawiam i zapraszam. Jan NAGIEL

Trzeba zrobić jakąś ankietę co do terminu.
Czekam na odpowiedź z tego hotelu przy aeroklubie, choć widziałem na stronce że mają w ofercie camping.

Rafel

Offline RAFEL

• L44
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2019, 20:41:58 pm »
Info z aeroklubu:

Witam,
Dysponujemy 25 miejscami noclegowymi w naszym hoteliku (pokoje 2-osobowe x 2, 3-osobowe x 4, 4-osobowy x 1 i 5-osobowy x 1). Jest to bardzo podstawowy standard. Prysznice i ubikacje są na korytarzu oraz aneks kuchenny do wspólnego korzystania. Cena za nocleg od osoby to 40 zł/doba. Na terenie lotniska można również rozbić namiot - cena 1 doby za osobę: 11 PLN + przyłącze elektryczne za 1 dobę: 7 PLN (od namiotu). Jest również miejsce na ognisko. Możemy użyczyć kijki do nabicia kiełbasek. Jest również możliwość przygotowania drzewa do ogniska, jednak trzeba by to wcześniej zgłosić i wpłacić drobną opłatę - darowiznę na działalność statutową ACz. Na terenie lotniska jest kawiarenka TAZZA, jednak w kwestiach z nią związanych proszę się kontaktować z właścicielką. W sezonie letnim zazwyczaj jest czynna od 9 do 19 -20. W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
pozdrawiam
Iza Sumlińska

Jakieś wnioski, pytania, sugestie?
Jak dla mnie aeroklub pod chmurką przy lotnisku, wporzo.

Offline =OPS=Lipas

• L44
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2019, 20:09:08 pm »
Jak dla mnie to wszystko git. Tylko pozostaje kwestia terminu. Trzeba go w miarę prędko ustalić na wypadek ew. kolizji.

Offline =OPS=Lipas

• L44
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2019, 13:42:46 pm »
No ludzie, pisać coś? Propozycje, komentarze, itp., bo czas zap....

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2019, 20:57:57 pm »
Mi przykładowo początek sierpnia pasuje, może i koniec czerwca też, mam tylko problem, że jak mi dadzą termin na operację przepukliny, to i tak odpadnę. Z naszymi szpitalami nie wygrasz...
Padi-Van.

Offline RAFEL

• L44
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2019, 13:22:38 pm »
Głosować w ankiecie, znajdziemy wtedy najlepszy termin!

Offline zaratustra

• =OPS= Leader / GG: 2250882
  • Administrator
  • Dzida laserowa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2019, 14:46:56 pm »
Ja nie ukrywam, że lubię dobre warunki mieszkaniowe na wyjazdach, najlepiej jedynka z kiblem. Pod namiot raczej się nie piszę...

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline =OPS=Lipas

• L44
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2019, 12:10:36 pm »
Czy to nie przypadkiem z miejsca naszego zlotu?
https://slask.onet.pl/slask-rozbil-sie-zabytkowy-samolot/8kcvd3e

Offline =OPS=padonis

• Moderator
  • L55 Rheinmetall 120 mm
  • otwieracz do konserw
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2019, 14:06:15 pm »
Chyba tak.
Padi-Van.