Autor Wątek: Katowice, defilada, wystawa sprzętu...  (Przeczytany 146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macieksoft

• L55 Rheinmetall 120 mm
  • Laser Maverick :-)
Katowice, defilada, wystawa sprzętu...
« dnia: Sierpień 19, 2019, 16:52:07 pm »
Znowu nie wiem gdzie pisać, więc napiszę tutaj:

Jak większość pewnie wie ostatnio w mieście Katowice można było zobaczyć defiladę oraz wystawę sprzętu.
Tyle w teorii, w praktyce aby się tam dopchać trzeba by było mieć własny śmigłowiec ;-)
Pociągi z Tychów za darmo, więc i ludzi było pełno. Czując pismo nosem zrezygnowałem z defilady. Jakoś koło godziny 16 ruszyłem pociągiem na miejsce, pociąg praktycznie pusty, udało się dotrzeć na wystawę.

Było dużo sprzętu, jednak kolejki były problemem. Można było pogrzebać trochę przy elektronice (radiostacje, DAGR), sprawdzić się na symulowanej strzelnicy (tylko dla cierpliwych), był i znany dobrze Spike (tym razem z symulowanym pociskiem, niestety się spóźniłem na testy).

Co ciekawe było i stanowisko z DCSem, niestety mieli odpalone moduły F-15 oraz chyba Su, więc bez klikalnych kokpitów.

Jeśli o sprzęt kołowy i gąsienicowy chodzi to można było pogrzebać przy KTO Rosomak (mieli włączoną elektronikę i termala, tylko napęd wieży i laser były wyłączone), można było zobaczyć symulację działania radaru artyleryjskiego, było można wejść do SPH Krab, był i Abrams z USA. Do tego sporo sprzętu na który nie miałem już czasu (Rak, PT-91, oczywiście LEO, jakieś działko AA).
Załogi bardzo rozmowne, było o czym pogadać.

Powrót po godz. 21 pociągiem i sporo osób w środku, mimo tego było jak znaleźć miejsce siedzące. Generalnie jak to ktoś powiedział "jak dają to brać", transport za darmo więc mimo zatrzęsienia ludzi było warto się tam wybrać.

Następna okazja w mojej okolicy już za 2 dni, będą obchody w Tychach (tak jak rok temu były odłożone w czasie), zobaczy się czy przygotowali coś nowego.
DCS:world + A-10C + Ka-50, FSX, ArmA 3 z tysiącem modyfikacji ;-)